Diyet Nasıl Yapılır

 

 

             Fazla kilolarından kurtulmak isteyen ve vücuduna kısa sürede sıkı bir görüntü kazandırmayı amaçlayan bayanların kesinlikle uygulaması gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Sadece beslenmeye dikkat ederek ya da spor yaparak kısa sürede sonuç alınamayabilir. Diyet-fitness dengesi kurulmalı ve beslenme düzenini gerçekleştirirken spor ile vücut hareketi ihmal edilmemelidir.

 

 Keyif Veren Bir Spor Aktivitesi Bulunmalı

 

             Spor yapmak zayıflamak için çok gerekli ancak bunu işkence haline dönüştürmeden gerçekleştirmek ile devamlılığı sağlanabilir. Düzenli bir şekilde spor yapmak vücudu hemen şekle sokar. Peki, bu spor nasıl olmalı? Kesinlikle keyif veren ve sıkılmadan sürekli yapılabilecek bir aktivite bulunmalıdır. Kimi insanlar koşu yaparken zayıflamayı tercih ederken, kimileri de yüzmeyi ya da dans etmeyi seçiyor. Pilates ve yoga ikilisi, bisiklet ve ağırlık çalışmaları da en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

 

 Beslenme Düzeni İçin Diyetisyen Desteği Şart

 

             Her besin her insan için faydalı olmayabilir. Bu nedenle uzman kontrolünde bir beslenme programı oluşturulmalıdır. Alerjik etkilere neden olabilecek besinler tespit edilmeli ve tüketilmemelidir. Mutlaka bol protein ve sebze içerikli, doğal yiyeceklerle dolu bir beslenme düzeni alışkanlık haline getirilmelidir. Diyetisyenler, her insanın fiziksel durumuna özel olarak bir beslenme programı oluşturmaktadır. Unutmayın ki, özellikle bayanların zayıflayabilmesinde beslenme spordan çok daha önemlidir.

 

 Kötü Atıştırmalıklar Hayattan Tamamen Çıkarılmalı

 

             Sadece abur cubur alışkanlıklarından kurtulmak bile, vücudun çok değişmesini sağlar. Cips, çikolata, asitli içecekler ve şekerlemeler, en zararlı katkı maddelerini ve yağları içerisinde çok fazla barındırır. Bu besinlerden tamamen kurtulmuş bir beslenme düzeni yerine getirilmelidir. Ara öğünlerde atıştırmalık olarak meyve ve sebze, sağlıklı krakerler ve süt ürünleri tercih edilmelidir.

 

 Fıtness Eğitmeninin Sözünden Çıkmak Yok

 

             İyi bir spor salonunda, spor eğitmeninin vereceği talimatlara uymak çok önemli. Bayanlar için en zoru her zaman bacak ve kalça çalışmaları olmakta. Ancak eğitmenlerin yaptırdıkları egzersizler, bölgesel zayıflamalar yerine bütünsel bir sonuç sağlar. En sağlıklısını önerecekleri unutulmamalı ve eğitmenlerin sözünden çıkılmamalıdır.

 

 Her İyi Sonuçta Bir Ödül Verilmeli

 

             Hedefiniz her ne olursa olsun, yaklaşmayı her başardığınızda kendinizi sevdiğiniz bir besin ile ödüllendirmelisiniz. Böylelikle hedefe giden yolda enerji kazanmanızı ve daha kararlı olmanızı sağlayacaktır.

 

 

     


Yükselen Burcunuz

Burcunuz:

Doğum Saatiniz:

Yükselen Burcunuz:

 

Burç Haberleri
OkErkeklerin Kadınlardan Soğuma Nedenleri
OkErkekler Kadınlarda Neyi Seksi Buluyor
OkErkekler Evlilikten Neler Bekler
OkErkekler Hoşlandıklarını Nasıl Belli Ederler
OkSevdiğiniz Erkeği Geri Kazanma Yolları
Ok Erkeğin İyi Baba Olacağının Belirtileri
OkKıskanç Erkekle Baş Etmenin Yolları
OkErkekleri Mutlu Etmenin Yolları
OkErkeğiniz Çocuk Ruhlu Mu, Olgun Mu
OkErkeklerin Kadınlarda Anlamadığı Şeyler
OkErkekler Diğer Kadınlara Neden Bakar
OkSaatlerin Anlamları

© BURCYORUMCUSU.COM 2015 Her Hakkı Saklıdır.