Ay Burcunun Başak Özellikleri

Ay burcuna göre özellikleriniz Başak

 

            Günümüzde teknolojik imkân ve olanaklar oldukça gelişti ve yükseldi. Pek tabi olarak pek çok alanda olduğu gibi astrolojide de önemli mesafeler kat edildi. Ay yorumları da bunlardan birisi. Normal burç yorumlarına nazaran daha derin ve tutarlı incelemeleri içeren ay yorumları burçları her yönü ile ele alarak şimdiden çoğu insanı şaşırtmış durumda. Peki, ay burcuna göre özellikleriniz başak burcu için neler?

 

 Temel Nitelik ve Prensip

 

            Başak burcunun ay burcu içerisindeki ana özelliği basiretliliktir. O içinde olduğu durumu iyi sezer, iyi değerlendirir ve gelecek için en iyi sonuçları çıkararak olabilecek olan her şeyi görebilir. Mükemmel öngörü onunla bütünleşmiş bir niteliktir.

 

 Ay Burcu Olarak Başak

 

            Başak insanı sahip olduğunu söylediğimiz özelliği olan basiret yani eleştirel ve mantıklı düşünebilme ve yorumlayabilme kabiliyetini kendi duygularına, düşüncelerine yöneltir. Adlandıramadığı, kategorize edemediği ve dışarıya vuramadığı duygularını ele alır, tartar ve sürekli onlar karşısında mükemmel olmadığını, mükemmel ve en iyi davranamadığını düşünür. O duygularını ifade etmek adlandırmak ve dış dünyaya yöneltmek ister. Ayın sunduğu hamlık ve dirilikle irkilir bu duyguları somut bir vücuda bürüyerek gerçekle yüzleştirmek ister. Onları kabul etmek, anlamak istemez.

 

 Ay Burcunu Yöneten Olarak Başak

 

            Onun kendi mükemmel düzeyi vardır ve duyumsadığı duyguları da dolayısı ile onun ile yorumlamak, onları hamlıktan kurtararak düzeltmek ve olgunlaştırmak ister. Uğraştığı, ona verilen şey, görevi her ne olursa olsun onu en iyi biçimde, mükemmel olarak yapmak ister. Bu nedenle de kontrol mekanizması artık başakta bir güdü haline gelmiştir. Duygusal huzura faydalı ve üretken olarak ulaşabilen başaklar yorucu ve yaratıcılık gerektirmeyen, inisiyatif almak zorunda bırakmayacak işleri kolaylıkla yapabilirler. Kural ve düzen konusunda mükemmeliyetçidirler. Bu onlarda bir takıntı halini almıştır.

 

 Görülebilecek Tipik / Tipolojik Reaksiyonlar

 

            Karmaşık bir yapıya sahiptirler. Sağı solu belli olmayan, utangaç ve daimi huzursuz, değişken fikirlilerdir. Kendilerini her şeyin kontrol altında olduğuna inandırmak ve bunu görmek isterler, sürekli analizler çıkarırlar, planlamalar yaparlar. Mantıklı yaşamak için içten gelen bir dürtü sistemine sahiptirler. Düzene ve mükemmeliyete bağlıdır. Bu yüzden eleştirilmekten nefret eder. O bu bağlılığını her zaman en iyi yansıtmıştır çünkü. O her şeyi en iyi biçimde ve titizce düşünerek alır. Dolayısı ile karşısındakilerce redde tabi tutulmasına anlam veremez. Ve yardımlarını, fikirlerini kabul etmeyenlere küsebilir. Eleştirel bakmaya, küsmeye ve imrenmeye meyillidir.

 

 

 

 

     


Yükselen Burcunuz

Burcunuz:

Doğum Saatiniz:

Yükselen Burcunuz:

 

Burç Haberleri
OkErkeklerin Kadınlardan Soğuma Nedenleri
OkErkekler Kadınlarda Neyi Seksi Buluyor
OkErkekler Evlilikten Neler Bekler
OkErkekler Hoşlandıklarını Nasıl Belli Ederler
OkSevdiğiniz Erkeği Geri Kazanma Yolları
Ok Erkeğin İyi Baba Olacağının Belirtileri
OkKıskanç Erkekle Baş Etmenin Yolları
OkErkekleri Mutlu Etmenin Yolları
OkErkeğiniz Çocuk Ruhlu Mu, Olgun Mu
OkErkeklerin Kadınlarda Anlamadığı Şeyler
OkErkekler Diğer Kadınlara Neden Bakar
OkSaatlerin Anlamları

© BURCYORUMCUSU.COM 2015 Her Hakkı Saklıdır.